مقاله درباره کار تحقیقی|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-crampoon

مقاله درباره کار تحقیقی


دانلود بهترین فایل مقاله درباره کار تحقیقی
دسته بندیفقه و حقوق اسلامی
فرمت فایلdocx
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

الف : مقدمه

پژوهش یا تحقیق تلاش و حرکتی است به منظور روشن و آشکار کردن امری که نامعلوم ، مبهم یا مجمل است. .سر آغاز هر پژوهش علمی وجود مجهولات، ابهامات یا سئوالاتی است که برای شخص نسبت به موضوعی است ؛ که برای روشن کردن و رفع ابهام دست به تحقیق و پژوهش می زند. بنابراین بررسی و تحقیق نسبت به امری که تمام جوانب آن روشن بوده و یا برای شخص هیچگونه ابهام یا اجمالی ندارد وبعبارت دیگر هیچگونه سئوالی در خصوص موضوع باقی نمانده است ، واجد اثر علمی نخواهد بود.

پس از از انتخاب موضوع ، محقق برای انجام هر کار پژوهشی و علمی ابتدا فرد باید یک اطلاعاتی را راجع به موضوع آن حداقل در حد اطلاعات اجمالی داشته باشد وبراساس این اطلاعات اجمالی ،ابهامات و سوالاتی برای وی مطرح شود یا فرضیات وپاسخهای احتمالی برای او به وجود می آید. بنابراین در حالت جهل مطلق امکان پرداختن به یک کار تحقیقی ممکن نخواهد بود. به تعبیر دیگر اگر شخصی بخواهد راجع به موضوعی تحقیق کنید ، یک اطلاعات کلی در خصوص موضوع مورد نظر نیاز را نیاز دارد.و. باید یک مطالعات اولیه انجام دهد.

ب : انتخاب موضوع

برای انتخاب موضوع باید به چند مطلب دقت کنید :

1- از انتخاب موضوعات کلی پرهیز کنید. یکی از اوصاف پژوهش علمی این است که متمرکز روی موضوع معین و جزئی شود.

2- موضوع باید جزئی باشد،اما نه آنقدر جزئی که هیچ مطلبی در مورد آن پیدا نشود. زمانی که در حال انتخاب موضوع هستید، سوالات و فرضیات را قصد دارید مطرح کنید باید برای شما آنقدر جای مانور و بحث وجود داشته باشد .

3- برای اینکه متوجه شوید که یک موضوع جای کار دارد یا نه باید به ابزارهای خودتان توجه داشته باشید. اگر می خواهید تطبیقی مثلاً با حقوق فرانسه کار کنید،باید فرانسه بدانید ونمی توانید کار را به مترجم بسپارید. پس شیوه این است که دانشجو باید به ابزارهای خود توجه داشته باشد در انتخاب موضوع و دقت کند که آیا توان کار کردن را روی این موضوع دارد یا نه؟ ویا گاهی دانشجو مشکل زبان ندارد اما منابع را هم باید در نظر بگیرد که آیا می توانید منابع را تدارک ببینیدیا نه؟ به طور مثال یکی از موضوعاتی که پیشنهاد می شود: روشهای ارزیابی خسارت است،اما مشکل این است که راجع به این موضوع در زبان فارسی شاید یک کلمه هم نوشته نشده است. وتنها مطالب پراکنده ای در غصب مثل بدل حین القیمه یا حین التلف ویا بحثهای پرداخت خسارت در معاملات قراردادی و یا مسئولیت مدنی است که باید تدارک منبع کرد. پس حوصله می طلبد که مرتب در اینترنت در سایتهای رسمی و غیر رسمی سرچ کرد و یا در این موضوع به آراء دیوان داوری ایران وآمریکا تنها جایی که می توان به طور تجربی استفاده کردکه چقدر روش ارزیابی خسارت اعمال می شود گر چه به این عنوان بیان نشده است،مراجعه کرد.

بنابراین در انتخاب موضوع اولاً: از انتخاب موضوع کلی احراز کنید، ثانیاً: موضوعات بسیار جزئی را هم انتخاب نکنید، ثالثاً:در انتخاب موضوعات ابزار کار خودتان را در نظر بگیرید که چه مقدار امکانات در اختیار دارید.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


✔ نمایش جزئیات بیشتر و دریافت فایل

کلمات کلیدی: مقاله ، کار تحقیق ، انتخاب موضوع ، تهیه فهرست ، منابع

مطالب مرتبط

پرسشنامه همام

پرسشنامه سبک رهبری (سازمان)

پرسشنامه سبک زندگی (LSQ)

پرسشنامه استاندارد سبک زندگی ارتقاء دهنده سلامت (والکر)

پرسشنامه سبک مدیریت – حسنی

پرسشنامه استاندارد سبک های یادگیری کلب (LSI)

پرسشنامه سبک های یادگیری وارک (VARK)

پرسشنامه سبک هویت

پرسشنامه سبکهای مقابله ای لازاروس

پرسشنامه ی توانایی شناختی نجاتی

پروپزال نقش ابعاد پنجگانه شخصیت و تحمل ابهام در پیش بینی بهزیستی روانشناسی دانش آموزان

مقاله اثربخشی آموزش برنامۀ فراشناخت پانورا و فیلیپو بر بهبود عملکرد حل مسأله و دانش و مهارت فراشناخت دانش¬آموزان با نارسایی ویژه در ریاضی

مقاله ماهیت نفس درکلام اسلامی

پایان نامه مراحل برداشت یونجه

دانلود پاورپوینت ماشین آلات ساختمانی و عمرانی

بانک موبایل ایرانسل کل کشور به تفکیک شهر و استان

گلبولهای سفید و قرمز

تکنیک‌های کنترل همروندی

دانلود پاورپوینت اجزای ساختمان

دانلود پاورپوینت حسن فتحی معمار معاصر و ساخت روستای گورنا در مصر