مقاله نگاهی به معضل بیكاری جوانان|بهترین وب سایت کتاب،مقاله-crampoon

مقاله نگاهی به معضل بیكاری جوانان


دانلود بهترین فایل مقاله نگاهی به معضل بیكاری جوانان
دسته بندیروانشناسی
فرمت فایلdoc
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقاله نگاهی به معضل بیكاری جوانان

بیكاری از جمله معضلات دردناكی است كه جامعه جوان كشور بیش از پیش با آن روبروست . هجوم بیكاران برای پیوستن به بدنه دولت و فقدان ارائه امكانات سرمایه گذاری سازماندهی شده برای ایجاد اشتغال از جمله مسائلی است كه كمتر در بودجه ریزی به آن توجه می شود در این راستا ارائه آمارهایی در مورد میزان بیكاری در كشور حائز اهمیت است. با وجود خدمات انكار نشدنی دولت خاتمی در بحث مربوط به اشتغال ، هنوز هم به نظرمی رسد كه برنامه های محدودی برای حل این مشكل وجود دارد.

یكی از آثار اقتصادی ناشی از اجرای بودجه 84 این است كه بیكاری جوانان از جامعه ریشه كن خواهد شد یا حداقل بر آمار بیكاری جوانان افزوده نخواهد شد ؟

به نظر می رسد كه مطرح كردن بحث ریشه كنی به لحاظ واقعیت ، كمتر‌ عینی باشد. در پیشرفته ترین كشورهای دنیا نیز درصد اندكی از میزان بیكاری به صورت پیش بینی نشده وجود دارد كه در نهایت با برنامه ریزی های اقتصادی موثر به حداقل ممكن كاهش می یابد.

شهاب پرور خواه یك فارغ التحصیل بیكار در این باره می گوید : ما نیز امیدواریم كه بودجه ریزی به صورتی انجام شود كه معضل بیكاری در جامعه حل شود.

بیكاری جوانان ، بزرگترین چالش كشورهای در حال توسعه

تحقیقات نشان می دهد كه در آینده بزرگترین چالش كشورهای در حال توسعه همچنان معضل بیكاری جوانان خواهد بود ، به طوری كه پیش بینی می شود كشورهای جنوب آسیا ، خاورمیانه ، آفریقای شمالی و نواحی جنوبی صحرای آفریقا ، بدترین وضعیت را در مورد بیكاری جوانان خواهند داشت.

طبق گزارش ماهنامه نشریه كار و جامعه موسسه كار و تامین اجتماعی وزارت كار و امور اجتماعی ، در سال 2003 میلادی بیش از 88 میلیون نفر از جوانان سنین 15 تا 24 سال در این كشورها بیكار بودند.

از آنجایی كه جوانان بدون درآمد ، توانایی اداره زندگی خود را ندارند و به همین دلیل مدت زمان بیشتری به والدین خود وابسته می شوند كه این فشار برای بسیاری از خانواده ها ، مانعی برای خروج از فقر محسوب می شود، بنابراین بیكاری جوانان باعث طرد اجتماعی آنها از سوی خانواده هایشان می شود.

لازم به ذكر است كه طی سالهای 2003 ـ 1993 میزان مشاركت اقتصادی جوانان در نیروی كار به علت افزایش دوران تحصیل صرفنظر از شركت در بازار كار ، ناامیدی در یافتن شغل 4% كاهش یافت. از سوی دیگر پایین بودن مشاركت اقتصادی جوانان در كشورهای خاورمیانه به طور عام به دلیل پایین بودن میزان مشاركت اقتصادی زنان جوان در بازاركار است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


✔ نمایش جزئیات بیشتر و دریافت فایل

کلمات کلیدی: دانلود مقاله نگاهی به معضل بیكاری جوانان دانلود مقاله نگاهی به معضل بیكاری جوانان دانلود مقاله معضل بیكاری جوانان فارغ التحصیل بیكار هجوم بیكاران بازاركارکسب درآمد اینترنتی کسب درآمد از اینترنت سیستم فروشگاه دهی کارافرینی کسب و کار کارافرینی وکسب درامد

مطالب مرتبط

پروژه کارآفرینی شرکت خدمات تاسیسات ساختمانی(گرمایش و سرمایش)

پروژه کارآفرینی شرکت خدمات حسابداری و حسابرسی

پروژه کارآفرینی شرکت سرویس دهنده اینترنت

پروژه کارآفرینی شرکت کنتور سازی ایران

تحقیق آماده با عنوان افزایش سرمایه در شرکت های سهامی

تحقیق آماده با عنوان کاهش سرمایه در شرکت های سهامی

تحقیق آماده با عنوان ماهیت حقوقی پذیره نویسی در حقوق ایران و انگلیس

پروژه طرح کارآفرینی نساجی و پارچه بافی

پروژه طرح کارآفرینی بازیابی ضایعات پلاستیک

پروژه طرح کارآفرینی بازیافت فیلترهای روغنی خودرو

کتاب ناخن جویدن کودکان

کتاب ناهنجاری های رفتاری کودکان

مقاله نظریه ی در مورد دانش آموزان نابینا و نیمه بینا

مقاله نقش زن در زندگی مشترك

مقاله بررسی عشق در جامعه امروزی

مقاله آموزش به کمک روشهای تغییر رفتار

مقاله تاثیر موسیقی بر مغز انسان

تحقیق آسیب شناسی اجتماعی زنان (فرار دختران از خانه)

مقاله اهداف و اهمیت اجتماعی ورزش

مقاله بررسی اثار مواد مخدر بر بدن انسان.